Pokoje Ustka polska wersja   Pokoje Ustka english version   de

projekt strony internetowej - eminent.pl

 

W odległości 25 km od Ustki leży miejscowość Retowo, gdzie wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu znajdą jego entuzjaści. Znajduje się tam przybrzeżne jezioro Gardno, oddzielone mierzeją od Morza Bałtyckiego. Maksymalna głębokość jeziora to 2,6 metra. Warunki zatem podobne są do tych, które panują na Zatoce Puckiej. 

windsurfing_2
windsurfing_1

 

Z kolei entuzjaści turystyki rowerowej przeżyją wspaniałą przygodę na "Szlaku zwiniętych torów", którego nazwa pochodzi od .... działań złodzieja, który po zakończeniu II wojny światowej ukradł tory leżące na szklaku kolejowym Ustka-Rowy.

szlakiem_zwiniętych_torów_2
szlakiem_zwiniętych_torów

 

Natomiast amatorzy spływów kajakowych będą mogli zakosztować pięknych widoków płynąc mało uczęszczaną rzeką Słupią przebiegającą przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”. Niewiele spływów kajakowych daje możliwość zakończenia w Morzu Bałtyckim a tutaj na kajakarza czeka właśnie tego typu atrakcja.

 

kajak_2
kajak_1

 

Kolejną formą aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku w Ustce jest wędkarstwo morskie czyli możliwość wypłynięcia prawdziwym kutrem rybackim w morze i złowienia pięknego dorsza prosto z Morza Bałtyckiego. Przygoda oraz niezapomniane wrażenia gwarantowane. Z kolei na rzece Słupii istnieje możliwość łowienia troci.    

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Tyszkiewicza - właścicela kutra UST 20

wędkarstwo_morskie_1
wędkarstwo_morskie
wędkarstwo_morskie_3
wędkarstwo_morskie_2

 

zdjęcia: własne, www.ustka.ug.gov.pl/strona.php?NR=32&T=Trasy%20rowerowe&J=POL, www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090622/POWIATSLUPSKI/859590936, splywykajakowe.net.pl/, http://www.wedkarstwo-morskie-ustka.pl/